דיטוקס 21 – ניקוי רעלים

https://youtu.be/_0prhVS3NmM
בואו לערוץ יוטיוב לשמוע עוד

הרבה זמן התלבטתי אם ומתי לנסות ניקוי רעלים.

ניקוי רעלים הופך נפוץ יותר בשנים האחרונות בעיקר בקרב בריאותיסטים למינהם. יש סוגים רבים של ניקויים קיצוניים יותר ופחות אך אין ספק שזה משהו שנועד לשפר את מצבנו הגופני ולעשות ריסטרט מבפנים ומבחוץ. בנוסף זוכים בבונוס של הורדה במשקל.

חשוב לציין שמעולם לא נצמדתי לתפריט, אפילו למתכון אני לא מסוגלת לגמרי להצמד וחייבת לעשות את השינויים והתוספות שלי.

דיאטות למינהן גם לא קרצו לי מלבד פעם אחת שהייתי מאד צעירה וניסיתי לכמה ימים דיאטת כרוב (כן כן) מה גם שאני מאמינה שדיאטה היא אורך חיים ואני משתדלת להצמד לתפריט בריא בחיי.

חשובה לי הורסטיליות, היד החופשית ואני לא אוהבת שמגבילים אותי. מה גם שאני אוהבת את השגרה שלי ברמה מסוימת. אז היו לי חששות אבל החלטתי שאני לוקחת את זה כאתגר! מה גם שאפשר להחליף בין הארוחות אז אני משחקת עם זה.

אז יש בזה גם משהו יפה וגם משהו קצת מעצבן שכדאי להכין את האוכל מראש למחר, לפחות את ארוחת הצהריים מאחר ואני לוקחת איתי לעבודה. יש רשימת קניות לכל חמישה ימים ככה שתכלו להצטייד בהתאם.

סך הכל אני הצלחתי להצמד לתפריט בצורה יפה והזכרתי לעצמי שההגבלות משתפרות (במעט) בהמשך וגם הגיוון. אני אוכלת פחות ממה שהייתי צורכת לרוב אבל לא מוצאת את עצמי רעבה.
הדבר הכי מדהים מבחינתי זה הנפיחות בטן המעצבנת שיש לי כל הזמן ירדה!

החל מהיום השלישי התחיל האתגר האמיתי, היו לי כאבי ראש במשך שבוע שלם והיו קרייבינג לבצק וגם לשוקולד מידי פעם. היו חסרים לי המאכלים בעיקר כוס קפה עם עוגיה אחה"צ כשיש לי נפילת אנרגיה ולעיתים אוכל מבושל הרגיל שאני צורכת. בסופי שבוע היה קשה במיוחד.

מה שהפתיע אותי שעל הקפה בבוקר ויתרתי בקלות דווקא ולתקופה שאחרי הקפדתי בבוקר מים עם לימון במקום, בייחוד שמזג האויר התחמם אז זה מתאים לי. הפתעה נוספת היא בגזרת הסוכר, הייתי בטוחה שזה יהיה הרבה יותר קשה.

לא אשקר- לא הרגשתי זוהרת ונפלא, הרגשתי שאני באתגר שאני מחכה לכבוש ולסיים בעיקר!

את התחושה של הגוף הקליל שלא עמוס באוכל ונישנושים בלתי פוסקים אהבתי מאד וזה גרם לי להעריך את הכמותיות שאני צורכת.

הורדתי בתהליך הזה יותר משלוש קילו ואני מאד מרוצה מעצמי, מהעבודה המנטלית ומהתוצאה הפיזית.

היה קשה אבל הייתי עושה את זה שוב אולי פעם בשנה.

ניתן להוריד את האפליקציה לאנדרואיד , קבוצת פייסבוק.

5 מחשבות על “דיטוקס 21 – ניקוי רעלים”

  1. תודה על ההשראה! הזכרת לי שפעם אני גם רציתי לעשות כזה, ועכשיו לקראת החגים זו מרגישה לי ההזדמנות המושלמת.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *